Шефот на косовската дипломатија пријавил над 600 милиони евра имот

3 копии
5 копии
2 копии

Шефот на косовската дипломатија Беџет Пацоли најави дека Косово годинава ќе добие неколку „квалитетни“ признавања, споменувајќи ја и „петорката“ земји од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Посетите на неколку европски престолнини од страна на косовската собраниска делегација се прават во пресрет на објавувањето на извештајот на Европската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на косовското Собрание Кадри Весели, придружуван од пратеници од владејачките и опозиционите партии, ќе отпатува денеска за Австрија, со што ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Специјалното јавно обвинителство во аргументите на жалбата која ја отфрли кривичниот совет на скопска единица, навеле дека барале притвор за осомничениот Томе ...
сите 136 | | | веќе видена

САД уште еднаш порачаа дека ги поттикнуваат лидерите во македонското Собрание да ги надминат партиските политики и да ја искористат историската можност за ...
сите 90 | | | веќе видена

По притисоците врз секој вработен во администрацијата, врз свои партиски членови и нивни роднини, вработени во приватни фирми и компании, обвинетиот ...
сите 119 | | | веќе видена

На обвинетите 33 лица за терористичко загрозување на уставниот поредок на државата и двајца за поттикнување ќе продолжи да им се суди во понеделник. Шест часа ...
сите 168 | | | веќе видена

Идејата за Новиот Балкан на 21 век на пријателство и соработката останува перспектива на владите на Македонија и Грција. Ова синоќа го заклучиле премиерите ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шефот на косовската дипломатија пријавил над 600 милиони евра имот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: