Албанската Влада додели 100.000 евра помош за Грција

Шефот на германската дипломатија Хајко Мас на прес-конференцијата со албанскиот колега Дитмир Бушати во Берлин порача дека ЕУ има стратешки интерес да се ...
| | веќе видена | слични

Во спротивно доминантното влијание влијание во регионот ќе го преземат  Кина и Русија. Според Мас Македонија и Албанија почнале да ги спроведуваат реформите ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
3 копии

На 70-годишна возраст утрово почина поранешниот албански министер за надворешни работи и за одбрана Луан Хајдарага. Хајдарага беше еден од клучните личности во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанската Влада додели 100.000 евра помош за Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: