Шчербак: Македонија добро ДА РАЗМИСЛИ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО НАТО!

4 копии

Mакедонските аспирации за влез во НАТО повторно во фокусот на руските интереси Mакедонските аспирации за влез во НАТО повторно во фокусот на руските интереси. ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на горниот дом на рускиот Парламент, изјави дека приемот на Македонија и Црна Гора во НАТО може да го дестабилизира регионот. Премиерот Заев ...
| | веќе видена | слични

Македонија да не го прифаќа притисокот за избор меѓу западот и истокот- изјави рускиот амбасадор во земјава, Олег Шчербак. Според него, граѓаните на референдум ...
| | веќе видена | слични

Останато

ИФФК „Браќа Манаки“-Битола го претстави македонскиот краток филм „Љубовникот“ на режисерот Игор Иванов-Изи кој во фестивалскиот прес центар изјави дека идејата ...
сите 157 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 38 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шчербак: Македонија добро ДА РАЗМИСЛИ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО НАТО!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: