Трејлер за епскиот “Прометеј“ на Ридли Скот (видео)


Пристигна првиот вистински трејлер за „Прометеј“ (Prometheus) на режисерот Ридли Скот. За сценариото сеуште не се знае речиси ништо, иако многумина сметаат дека се работи за предпродолжение (prequel) на славниот „Осми патник“ (Alien). Имаше многу СФ хорори по „Alien“ од 1979 година, но Ридли Скот со „Прометеј“ повторно им покажува на сите како се прави тоа. Во главните улоги настапуваат Чарлис Терон, Идрис Елба, Мајкл Фасбендер, а премиерата во САД е закажана за 8 јуни 2012 година. Уживајте во трејлерот:
| | веќе видена | слични
2 копии

Трејлерот за новиот филм на режисерот Ридли Скот, „Prometheus“ („Прометеј“), изгледа како најстрашното научно-фантастично остварување кое ќе имаме прилика да го гледаме идната година. Постои само една работа која ќе ја разубави глетката за оние кои не се љубители на вонземјани, а тоа е сцената во која актерката Шарлиз Терон бега од чудовиштата само во долна облека. Режисерот на култниот филм „Blade Runner“ со ова негово најново остварување се врати на своите корени – научната фантастика. „Многу сум возбуден што работев на малку поинаква научна фантастика. Изненадувањето е во приказната“, вели Ридли Скот . Во филмот, покрај убавата Терон, играат и Номи Рапас , Мајкл Фасбендер , Гај Пирс и други. Погледнете го трејлерот.
| | веќе видена | слични

Славната оскаровка Шарлиз Терон изгледа страшно во трејлерот за најновиот филм на режисерот Ридли Скот „Prometheus“. Дејствието на најновиот филм на Скот се случува многу години пред одличниот научно-фантастичниот филм „Aliens“. Официјалниот трејлер кој се појави на видео сервисот YouТube го претстави филмот кој треба да има премиера во јуни 2012 година. Шарлиз во најновиот филм ќе ја глуми Мередит Викерс, лидер на експедиција пратена на друга планета за да открие повеќе за почетокот на човековата раса. Дејствието на филмот е сместено во 21 век, и длабоко во вселената тимот ќе се судри со повеќе вонземјани. Сепак, режисерот Скот потсети дека новиот филм нема да има никаква поврзаност со Елен Рипли, ликот кој во 3 продолженија го портретираше Сигурни Вивер. Покрај Терон, во филмот играат и одличните Номи Рапас, Мајкл Фасбендер и Гај Пирс.
| | веќе видена | слични

Многу очекуваниот трејлер за новиот филм на Ридли Скот, Prometheus конечно се појави, а во првите објавени сцени има многу човечки врисоци, вселенски бродови што експлодираат, како и чудни вонземски суштества. “Многу ми е жал“ вели гласот на почетокот на трејлерот, што завршува со реченицата: „Тргнаа да го бараат нашиот почеток. Тоа што го најдоа може да биде нашиот крај“. Со Prometheus Ридли Скот се враќа кон научно-фантастичниот жанр. Пред 33 години познатиот режисер го сними првиот Alien. Неговиот нов филм е замислен како приквел на случувањата во Alien и дејствието е сместено 30 години пред случувањата во култното остварување. Сепак новото дело на Скот е самостоен филм со сосема поинаква актерска екипа и поинаква приказна. Со Чарлиз Терон, Мајкл Фасбендер, Нуми Рапас, Патрик Вилсон, Идрис Елба и Гај Пирс во главните улоги, приказната се врти околу тим на вселенски истражувачи кои испитуваат вонземски живот одговорен за почетокот на човештвото. Ова е третиот многу очекуван трејлер што се појави неделава ...
| | веќе видена | слични

Студиото 20th Century Fox го објави првиот трејлер за филмот Prometheus во режија на Ридли Скот, а во кој земат учество Нооми Рапасе, Мајкл Фасбендер, Шарлиз Терон, Идрис Елба, Шон Харис, Кејт Дики, Логан Маршал Грин и Патрик Вилсон. Во научно фантастичниот трилер кој ќе се појави во кината на 8 јуни, 2012- станува збор за група научници и истражувачи кои на едно возбудливо патување ќе ги тестираат своите физички и ментални граници, и ќе се најдат во некој далечен свет, каде ќе ги откријат одговорите на нашите најдлабоки прашања и мистеријата на животот. Погледнете го трејлерот:
| | веќе видена | слични

Режисерот Ридли Скот најпосле се враќа кон жанрот што го прослави. Филмот „Прометеј“ е своевидно претпродолжение на легендарниот серијал „Вонземјанин“, иако приказната директно не е директно поврзана со ниту од ликовите или настаните од тие филмови. Во 2012 ќе можеме да погледнеме што се случило на крајот од 21 век, кога човештвото тргнува во потрага по своите корени...
| | веќе видена | слични

Останато

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски денеска се повлече од учеството во Комитетот за интеграција на Република Северна Македонија во НАТО Алијансата. ...
сите 160 | | | веќе видена

Руската авиокомпанија „Аерофлот“ ќе ја откаже до ноември нарачката на 20 авиони „Боинг 737 Макс“, освен ако компанијата Боинг може да и гарантира безбедност на ...
сите 239 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска-Давкова, вчера оствари средба со граѓаните во општина Крива Паланка и разговараше со нив за енормното загадување ...
сите 134 | | | веќе видена

За само неколку дена, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, три пати остро ја нападна Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, споменувајќи мафијашко и рекетарско ...
сите 226 | | | веќе видена

Сончево со мала до умерена облачност, најавува УХМР за утре. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови до засилен ветер од западен правец. Прогноза за ...
сите 194 | | | веќе видена

,,Во Венецуела има над 20 000 кубански војници на важни локации . И навистина владеат. Имаме и колумбиски герилци , бунтовници кои контролираат делови ан ...
сите 145 | | | веќе видена

Во своето гостување во емисијата „И што сега“ на МРТ, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски повикувајќи се на изјавата на Заев, истакна дека ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трејлер за епскиот “Прометеј“ на Ридли Скот (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: