ПЕХАРОТ КАЈ „ЦРВЕНО-ЦРНИТЕ“: Вардарци се израдуваа на нов трофеј (ФОТО/ВИДЕО)


Старо-новите фудбалски шампиони денеска се израдуваа на новата титула Фудбалерите на Вардар денеска славеа во Ѓорче Петров откако го добија трофејот за новата титула. Тие ја добија наградата за сработеното на теренот во Ѓорче поради тоа што Телеком арената е затворена за натпревари поради подготовката на истата за Супер купот во август. Моментот кога до добија пехарот ќе можете да го погледнете во видеото така што со ова беше финиширана уште една сезона за старо-новиот првак на Македонија. Инаку, ова е десетта круна за „црвено-црните“, а трета во серија така што остануваат на тронот. ФК Вардар - ФК Силекс, 36 коло прва МФЛ, пехарот за изминатата сезона во витрините на вардарци
| | веќе видена | слични

Шампионска торта заслужи европскиот првак Вардар, откако синоќа беше „спуштена завесата“, во најдобрата сезона во историјата на „црвено-црните“. Вардар ја освои тројната круна, откако му немаше рамен на домашната сцена и ги освои пехарите во првенството и Купот, а се искачи и на европскиот трон. По добивањето на медалите со златен сјај од домашното првенство, ракометарите добија и шампионска торта.
| | веќе видена | слични

Очекувано, последен кој се искачи на славеничката бина беше капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов, кој ја претстави освоената титула од Келн пред македонсата јавност. https://www.youtube.com/watch?v=vYsHhMJv9c8
| | веќе видена | слични

Вардар претходниов викенд ја освои првата своја европска титула и тоа во своето деби на завршните турнири каде ги реши Барселона и Пари Сен Жермен и дојде до врвот во најквалитетното натпреварување на стариот континет. Денеска пак „црвено-црните“ ќе пристигнат во Скопје каде се очекува големо славје низ улиците и низ плоштадот, па како едно загревање погледнете моќно видео од историскиот пат на нашиот Вардар до европската титула.
| | веќе видена | слични

Вардар испиша историја за македонскиот машки ракомет, откако ја освои европската шампионска титула во Келн, со победата над дрим-тимот од Париз, ПСЖ, со 24:23. „Црвено-црниот“ тим беше отпишан од многумина пред стартот на Ф4, но вардарци ги демантираа сите и сега уживаат гледајќи од европскиот врв. Како изгледа последниот дел од сезоната на македонскиот и европски првак Вардар, во 4 минути, погледнете во видео прилогот…
| | веќе видена | слични
2 копии

Вардар е европски првак. Најпосакуваниот пехар во европскиот клупски ракомет го подигна капитенот Стојанчо Стоилов, а потоа се случи „црвено-црна“ еуфорија во „Ланксес арена“. Сонот стана јаве. https://www.youtube.com/watch?v=jtgkYYcJoJc
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 228 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и свежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен североисточен ветер. Во Маврово утринската температура ...
сите 264 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПЕХАРОТ КАЈ „ЦРВЕНО-ЦРНИТЕ“: Вардарци се израдуваа на нов трофеј (ФОТО/ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: