Шамак: Ако не добијам поголема минутажа ќе заминам од Арсенал

Играчот на Арсенал Шамак преку медиумите му најави на Арсен Венгер да му даде поголема минутажа, во спортивно ќе мора да замине од клубот. „Мислев дека ќе добијам поголема шанса откако замина Ван Перси. Но, конкуренцијата во клубот е повторно остра, иако тоа го очекував“, изјави Шамак. „Мое е да се докажам. Но, ако ништо не се промени во рок од два или три месеци, ќе бидам присилен да донесам нова одлука. Ако не добијам поголема минутажа ќе заминам од клубот.“ „Една од опциите е да се вратам во Бордо, ако се одлучам за таков потег. Сепак, мој приоритет е да останам во Премиер лигата“, заврши напаѓачот на Арсенал.
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата 24 часа на ден ги чува таблите со новото име Северна Македонија, за да не бидат уништени и ишкртани како оние за автопатот Пријателство, пишува ...
сите 336 | | | веќе видена

Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
сите 209 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ, професор Гордана Силјановска Давкова во нејзиното прво интервју дадено за Вестите на Сител ...
сите 159 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 304 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 198 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 136 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 123 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шамак: Ако не добијам поголема минутажа ќе заминам од Арсенал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: