Шакира има македонски корени

Шакира е позната како одлична танчерка со чуство за ритмика. Се знае дека најдобрите музичари на Балканот потекнуваат од Македониа. Колумбијската лепотица е по потекло од Македониа. Нејзиниот татко е Американец со либанско-македонско потекло. И самата на еден концерт изјави дека песната “Hips don’t lie” му ја посвеетува на татко му со либанско-македонско потекло. Дедото на Шакира бил Либанец а се оженил со македонка. Таткото на пејачката е роден во Америка, а подоцна се преселил во Колумбија и таму се оженил со нејзината мајка.
| | веќе видена | слични

Останато

Никола Груевски ќе биде на слобода и викендов. Синоќа до доцните часови, медиумските екипи чекаа пред затворот во Шутка, но екс премиерот не се појави. Во ...
сите 435 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 150 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шакира има македонски корени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: