„Стенковец“ ќе ги пречека љубителите на воздухопловното моделарство и летањето овој викенд

На 11 и 12 мај ќе се одржи Интернационален собир за воздухопловно моделарство Мајфлај . Собирот го организира Воздухопловниот спортски клуб РЦСК Скопје во ...
| | веќе видена | слични

Интернационален собир за воздухопловно моделарство – Мајфај ќе се одржи денеска и утре на спортскиот аеродром Стенковец. Собирот кој е регистриран како настан ...
| | веќе видена | слични

Останато

Италијанскиот весник „Ла верита“ го објави обвинението покренато во 2018 година од страна на омилената обвинителка на Зоран Заев, Вилма Рускоска, кое експресно ...
сите 92 | | | веќе видена

Законот за јавно обвинителство денеска влегува во собраниска процедура, ќе се бара приближување на ставовите на власта и опозицијата на јавна расправа во рамки ...
сите 353 | | | веќе видена

По вчерашното бурно случување во судот, денес пред очите на Катица Јанева како сведок излегува обвинителот Бурим Рустеми. Тој ќе биде третиот запишан обвинител ...
сите 252 | | | веќе видена

Трагично загинатиот поранешен кошаркарски ас Коби Брајант и бразилскиот писател Пауло Коељо работеле на заедничка книга за деца, но авторот на "Алхемичарот" го ...
сите 57 | | | веќе видена

Милан денес игра протов Торино на „Сан Сиро“ во рамките на Купот и сака да му оддаде почест на трагично загинатиот Коби Брајант. „Росонерите“ на мечот ќе носат ...
сите 209 | | | веќе видена

Коста Начевски е именуван за в.д.директор на градската депонија „Дрисла“ која од вчера повторно е регистрирана како јавно претпријатие и е под владение на Град ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Стенковец“ ќе ги пречека љубителите на воздухопловното моделарство и летањето овој викенд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: