Помпео: Се надевам дека преговорите со Северна Кореја ќе продолжат


Помпео нагласи дека севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун на средбата со американскиот претседател Доналд Трамп во Ханој минатиот месец, ветил оти Пјонгјанг нема ...
| | веќе видена | слични

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун и покрај санкциите за Северна Кореја да набавува луксузни возила, го зафркна цел свет со својот возен парк од 300 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На американскиот претседател Доналд Трамп му се допаѓа севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и тој смета дека не се потребни дополнителни санкции кон Пјонгјанг, ...
| | веќе видена | слични

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, и покрај санкциите на ОН кои и забрануваат на Северна Кореја продажба на луксузни производи, очигледно нема проблем да ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД , Доналд Трамп објави денеска дека наредил повлекување на новите санкции кон Северна Кореја , кои неодамна ги воведе Министерството за ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Северна Кореја се повлече од меѓукорејската канцеларија за врски отворена минатата година со цел да се поттикне дијалогот и соработката меѓу двете Кореи, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дали некогаш сте се прашале како изгледа еден обичен ден во животот на луѓето во Северна Кореја? Љубопитни сте како изгледаат улиците, училиштата, плоштадите, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев вечерва во Отворено на 24 ТВ изјави дека искрено се плаши дека може во Македонија да се појави национализам и радикализам. Според него, ...
сите 621 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии ...
сите 680 | | | веќе видена

Премиерот смета дека, како што ги нарече, постигнувањата на неговата влада во изминатите две години се доволен аргумент за пред граѓаните да бара нов мандат ...
сите 806 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска на претседателот на Русија Владимир Путин му ги објасни целите на турската операција во Сирија. – Господинот ...
сите 620 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 147 | | | веќе видена

Отставката од општествената функција е личен чин. Ако бев јас на местото на пратеничката Фросина Ременски ќе се повлечев и ќе чекав да го докажам тоа и да се ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помпео: Се надевам дека преговорите со Северна Кореја ќе продолжат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: