Зошто гладуваат луѓето во земјата на Ким Џонг Ун?


4 копии
6 копии

Лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг-ун е голем љубител на кошарка. Триесет и петгодишниот лидер порасна гледајќи ги натпреварите на Мајкл Џордан и Чикаго булс ...
| | веќе видена | слични
12 копии
7 копии
повеќе

Останато

Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има локални врнежи од дожд, кои во западните и крајните источни делови ќе бидат поројни и ...
сите 237 | | | веќе видена

Меган не може да сфати дека таа повеќе не е обична актерка. Сега е дел од кралското семејство. Меган Маркл уште еднаш се бори со кралското семејство и одбива ...
сите 138 | | | веќе видена

Речиси 50 Палестиници се повредени откако ја нападнаа израелската армија на границата помеѓу Појасот Газа и Израел. Палестинците денеска го одбележуваат Денот ...
сите 152 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 141 | | | веќе видена

Бензините поевтинија за денар , дизелот поскапе за половина ..Поголеми поместувања нема.. Од владата оценија , пристапот е коректен , иако пазарот е ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто гладуваат луѓето во земјата на Ким Џонг Ун?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: