Северна Македонија и ФАО работат за да ги олеснат инвестициите преку Зелениот климатски фонд

4 копии

Околу 50 претставници на владините институции, министерствата, граѓанскиот и приватниот сектор, академијата и меѓународните организации денеска во Маврово ...
| | веќе видена | слични

Џорџина Бејкер е потпретседателка на Меѓународната финансиска корпорација (ИФЦ) – членка на Групацијата Светска банка, задолжена за Латинска Америка, Карибите, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Зајакнување на пазарот на енергија во транзиција“ беше темата на една од панел дискусиите во рамки на Бизнис форумот, со кој заврши првиот ден со економски ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Со новиот Закон за енеретика, поголемото искористување на обновливи извори на енергија и подобрувањето на енергетската ефикасност ги поставивме како главни ...
| | веќе видена | слични

Оваа година интензивно се работеше во подготовка на секундарното законодавство, а подготвен е и нов нацрт Закон за енергетска ефикасност, кој наскоро очекуваме ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зијадин Села од Алијансата за Албанците објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното обвинитeeлство. Тој истакна дека ќе се обидат да ...
сите 214 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка по осум дена молк денеска се обрати на прес конференција во Специјалното јавно обвинителство. Катица Јанева рече дека ...
сите 91 | | | веќе видена

Денеска до Собранието на Република Северна Македонија се доставува Предлог законот за Јавното обвинителство што е во интерес на реформите и правдата. Со новото ...
сите 192 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Северна Македонија и ФАО работат за да ги олеснат инвестициите преку Зелениот климатски фонд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: