Магичен концерт на Влатко Стефановски


Локалната самоуправа за годинашната „Штипска пастрмалијада“ планира да одвои нешто повеќе од 40 000 евра или 2, 5 милиони денари од општинскиот буџет. Оваа ...
| | веќе видена | слични

Штипската „Пастрамалијада“ годинава ќе изеде 40.000 евра или 2,5 милиони денари општински пари. Иако најавуваа промена на концептот на организирање на оваа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 73 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 195 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 110 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
сите 47 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Магичен концерт на Влатко Стефановски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: