ГОЛА ОД ГОРЕ ДО ДОЛУ: Што (не) и се гледа на Северина? (ФОТО)


Сите погледи синоќа беа вперени во фустанот на пејачката Пејачката С еверина синоќа се појави на настан во центарот на Загреб и ги собра погледите од сите присутни. Причина за вниманието не беше нејзиниот сопруг Игор, кој ја придружуваше, туку фустанот што го носеше Северина . Мал, црн, асиметричен модел на модната куќа „Сент Лорен“, на едно рамо , со златни точки, одлично прилегаше на нејзината фигура. Повеќе открива отколку што покрива, но тоа, се разбира, не и пречи на хрватската пејачка. Денес и таа се пофали за стајлингот. И ја објави фотографијата на Инстаграм. Погледнете: Radost moja i ja sinoć na @story.hr Hall Of Fame...
| | веќе видена | слични

Како поминаа повеќе од 5 години од последниот албум на Северина, регионалната поп ѕвезда одлучи на публиката да и го претстави проектот Добродошао у клуб. Иако уште од 2012 година на публиката не и го представи новото издание, таа пауза не се чини толку долга, со оглед на тоа дека повремено знаеше да изненади со некој нов сингл, во принцип со по некој дует. Иако сеуште не сакаше да го открие името на новиот албум, ниту неговиот датум на излегување, Севе само нагласи дека наскоро ќе се најде во продажба, како и дека ќе го најави со нова песна Мртав без мене, која ќе биде објавена во понеделник. Покрај тоа, пејачката ја разигра фантазијата на фановите со тоа што објави фотографија од сетот на кој што го снима новиот видео запис кој ќе го погледнеме за 4 дена.
| | веќе видена | слични

Хрватската поп ѕвезда Северина во понеделник ќе ја претстави новата песна „Дали знаеш дека си мртов без мене“. Овој пат таа ги ангажирала српските автори Марина Туцаковиќ и Дамир Хандановиќ. Песната е брза и енергична и се зборува за одмазда на изневерена жена.
| | веќе видена | слични
7 копии

Белгискиот Слободен универзитет од каде што преку и-мејл ги поттикнуваа студентките да носат длабоко деколте на доделувањето на дипломите, се извини за тој скандал. „Од естетска гледна точка, за младите жени подобро е да носат фустан или здолниште, и убаво длабоко деколте. Секако, дами, овој совет не е и обврска“, стоеше меѓу другото во пораката до студентите . Било тоа обврска или не, непристојниот предлог предизвика гнев на друштвените мрежи, и бројни обвинувања за сексизам.
| | веќе видена | слични

„Од естетска гледна точка, за младите жени подобро е да носат фустан или здолниште, и убаво длабоко деколте. Секако, дами, овој совет не е и обврска“, стоеше меѓу другото во пораката до студентите . Било тоа обврска или не, непристојниот предлог предизвика гнев на друштвените мрежи, и бројни обвинувања за сексизам.
| | веќе видена | слични

Во САД излезе нов филм за покојниот крал на поп музиката – “Michael Jackson: Searching for Neverland” ( “Мајкл Џексон: Во потрага по Недојдија”), кој е снимен по мотивите на истоимените мемоари на обезбедувањето на уметникот Бил Витфилд и Џејвон Бирд. Западни новинари открија во филмот неколку нови факти за животот на пејачот. Мајкл Џексон ги криел лицата на своите деца со маски, за да не можат да ги познаат новинарите. Оваа постапка била претворена во игра од пејачот, предизвикувајќи ги децата да си измислуваат прекари и понатаму “прикриени” да ги користат само нив. Еднаш некој фотограф без дозвола го снимил најмалиот син на Мајкл Џексон. Еден од телохранителите го следел папарацото и се обидел да му ја одземе камерата. Двајцата се судриле, како резултат на што била оштетена камерата. Џексон требал да плати за неа 75 илјади долари. Пејачот бил од сектата на сведоците на Јехова и не славел Божиќ. тој сепак не ги лишувал своите деца од празникот и поставил елка и им подарил подароци. Според зборовите на ...
| | веќе видена | слични

Базиран врз бестселер, телевизискиот биографски филм „Во потрага по Недојдија“ од прва рака ја открива посветеноста на Мајкл Џексон и на неговите деца како и скриената драма што се одвивала во последните две години од животот на поп-легендата. Премиерата на филмот беше на 29 мај на американската мрежа „Лајфтајм“. „Во потрага по Недојдија“ раскажува за животот на покојниот пејач низ перспектива на телохранителите на Мајкл Џексон, Бил Витфил и Џејвон Бирд. Си-ен-ен за филмот бележи дека открива ексцентрични нешта, но го прикажува кралот на поп-музиката како субјект на обожавање и дека приказната најверојатно зависи од тоа како човек гледа на однесувањето на Мајкл Џексон кон децата. Во двочасовниот филм што беше премиерно прикажан во понеделникот се открива дека во случај на итна состојба, Мајкл Џексон со себе ги носел Оскарот за „Однесено со виорот“ (златната статуетка за најдобар филм од 1939 година пејачот ја купи во 1999 година за рекордна цена од 1,54 милиони долари), актовка со 200.000 долари и пасоши. Во ...
| | веќе видена | слични

Поп-пејачката Северина Којиќ на еден концерт ги изведе познатите чекори на Мајкл Џексон , познатиот „moonwalk“ и ги воодушени присутните. Многумина се обиделе да го изведат, но изгледа дека на Северина одлично и оди.
| | веќе видена | слични

Северина Којиќ уште еднаш покажа зошто важи за една од најдобрите забавувачи. Популарната пејачка на концерт во Словенија, покрај стандардниот репертоар и пауза во која таа се шегува со публиката, ја изведе познатата "moonwalk" од Мајкл Џексон. Покрај танцовите вештини, Севе покажа одлична фигура и не е чудно што со години е меѓу најубавите и најжешките пејачки во поранешна Југославија.
| | веќе видена | слични

На неплодни глувци им била вратена способноста да раѓаат здрави поколенија благодарејќи на новите 3D принтани јајници кои со крвотокот на животното се поврзале за само една недела и почнале да ослободуваат јајце клетки. Научникот за репродукција Тереза Вудруф од Нортвестерн Универзитетот во САД со нејзиниот тим ги создале овие вештачки јајници користејќи желатинско „мастило“ за 3D принтање – еден вид на биолошки хидрогел за кој има мали шанси телото да го отфрли, кој истовремено е и порозен,што помага во неговата интеракција со ткивото и крвотокот на домаќинот. Хидрогеловите се мешавина од 99% вода и малку полимер, што значи дека се исклучително меки. Меѓутоа, тимот од Нортвестерн успеал да го изманипулира нивното желатинско мастило за да е флексибилно но цврсто, а тоа било направено така што била откриена температурата на која објектите направени од него не пропаѓале туку се самоодржувале. Потоа, вештачките јајници биле создадени од неколку слоеви од овој материјал. Преживувањето на органите зависело ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поради релативно топлото време и позитивните температури на воздухот се очекува топење на снегот кој падна во изминатото деноноќие и тоа на местата пониски од ...
сите 312 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 225 | | | веќе видена

Односите со Србија се „најдобри и најстабилни од независноста на Црна Гора, а соработката е интензивна“, изјави шефот на црногорскатра дипломатијата Срѓан ...
сите 245 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 225 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГОЛА ОД ГОРЕ ДО ДОЛУ: Што (не) и се гледа на Северина? (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: