Убиениот брат на Ким Џонг-ун работел за ЦИА

2 копии

Кинескиот претседател Си Џинпинг денеска се сретна со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, кому му рече дека се надева оти Пјонгјанг и Вашингтон можат да ги ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Пјонгјанг, Си ќе има средба со лидерот Ким Џонг Ун во обид да се засилат билатералните односи. Кинески медиуми јавија дека е можно за време на дводневната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кинескиот претседател Си Џинпинг ќе ја оствари својата прва државна посета на Северна Кореја неделава, во обид да ги смири тензиите во врска со нуклеарната ...
| | веќе видена | слични

Детството на еден од најконтроверзните лидери во светот, Кин Јонг Ун, било потполна спротивност на неговиот денешен начин на живот и ставови. Тој по своите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Детството на еден од најконтроверзните лидери на светот, Ким Џонг-Ун било целосна спротивност од неговиот денешен начин на живот и ставови. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 526 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 299 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се ...
сите 119 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 620 | | | веќе видена

Британската Влада планира до крајот на јуни да го замени карантинот за патниците кои пристигнуваат на аеродромите, а воздушните мостови се појавија како ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Убиениот брат на Ким Џонг-ун работел за ЦИА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: