Полубратот на Ким Јонг Ун- доушник на ЦИА?

3 копии
2 копии

Советникот за национална безбедност на САД, Џон Болтон потврди дека Американците се ангажирани во офанзивни сајбер-операции во странство со цел да им покажат ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг-ун, ја назначи поранешната девојка и поп-ѕвезда, Хјон Сонг-вол, за негов главен соработник. За Сонг-вол во јавноста се ...
| | веќе видена | слични
8 копии
6 копии
7 копии
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, рече дека сака да изгради глобална коалиција против Иран за време на итните консултации на Блискиот Исток. Помпео ...
сите 188 | | | веќе видена

Високата претставничка за надворешна политика и безбедност на Европската унија Федерика Могерини денеска изјави дека се надева оти на местото шеф на ...
сите 73 | | | веќе видена

Соседот кој повика полиција поради гласна расправија во домот на Борис Џонсон, го брани своето однесување и вели дека секој би требало да го стори истото. ...
сите 101 | | | веќе видена

Албанската опозициска Демократска партија(ПД), реагираше по веста дека утре Изборниот колегиум ќе одлучува за уредбата на претседателот Илир Мета за одложување ...
сите 244 | | | веќе видена

За првпат ќе се реализира поврат на 15 отсто од платеното ДДВ кај секој граѓанин. Со оваа мерка на крајот од секоја година кај граѓаните ќе се вратат околу 50 ...
сите 209 | | | веќе видена

Секојдневно се демантирани лажните вести на Антонијо Милошоски, најнеуспешниот министер за надворешни работи. Официјалниот демант од Амбасадата на Шпанија е ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полубратот на Ким Јонг Ун- доушник на ЦИА?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: