Француска инвазија на Келн: ПСЖ, Нант, Монпелје и ВАРДАР на Ф4 турнирот!


Вечерва и официјално се дознаа сите учесници на Фајнл-фор турнирот во Келн во рамките од машката ракометна Лига на шампионите… Покрај македонскиот и европски ...
| | веќе видена | слични

Натпреварот од националното првенство со Вардар Јуниор, закажан за утре претпладне (10:30 часот) ќе претставува последна контрола за ракометарките на ...
| | веќе видена | слични

Вардарки ситно бројат до фајнл-фор завршницата во Будимпешта, каде во полуфиналети силите ќе ги одмерат со Ростон Дон. И една година по драматичната завршница ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Француска инвазија на Келн: ПСЖ, Нант, Монпелје и ВАРДАР на Ф4 турнирот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: