Дачиќ до американската амбасада: Мир со соседите, но и борба со лажните нарко држави

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ и одговори на американската амбасада во Белград објаснувајќи зошто на банкнотата од 100 долари напиша ...
| | веќе видена | слични

Чудно прашање зарем не? Ако малку подобро пребарате на Интернет, ќе наидете на информација, дека некои банкноти од 50 евра може да достигнат вредност и до 500 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ изјави за „Спутник“ дека со пораката „Косово е Србија“ не ја уништил банкнотата од 100 долари и не го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Косово е Србија” е најнов предизвик на социјалните мрежи, кој покренат од српска страна подразбира да се напишат овие зборови на банкноти од едно или пет ...
| | веќе видена | слични

Шефот на српската дипломатија се приклучи на интернет акцијата и напиша „Косово е Србија“ и се потпиша на банкнотата од 100 долари со ликот на Бенџамин ...
| | веќе видена | слични

Амбасадата на САД вчера го осуди учеството на српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ, во интернет предизвик, според кој, на банкнота од 100 долари ...
| | веќе видена | слични

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ предизвика реакција од Амбасадата на САД во Белград, откако во јавноста објави фотографија на која држи ...
| | веќе видена | слични

„Наместо да уништува банкнота со ликот на еден голем американски научник и државник – Бенџамин Френклин, министерот (за надворешни работи на Србија, Ивица) ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Српскиот политичар и министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, се приклучи на најновиот предизвик – на банкнота од еден или пет евра да се напише „Косово е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Високата претставничка за надворешна политика и безбедност на Европската унија Федерика Могерини денеска изјави дека се надева оти на местото шеф на ...
сите 72 | | | веќе видена

Соседот кој повика полиција поради гласна расправија во домот на Борис Џонсон, го брани своето однесување и вели дека секој би требало да го стори истото. ...
сите 101 | | | веќе видена

Албанската опозициска Демократска партија(ПД), реагираше по веста дека утре Изборниот колегиум ќе одлучува за уредбата на претседателот Илир Мета за одложување ...
сите 244 | | | веќе видена

Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат во беспарица и осиромашуваат се вадат на укинувањето на радиодифузната такса. Мерката поврат на ...
сите 206 | | | веќе видена

Секојдневно се демантирани лажните вести на Антонијо Милошоски, најнеуспешниот министер за надворешни работи. Официјалниот демант од Амбасадата на Шпанија е ...
сите 122 | | | веќе видена

Samsung се очекува да го претстави наредниот Note на 7 август во Њујорк , барем така кажуваат неофицијалните информации од минатата недела. Кога ќе се земе во ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дачиќ до американската амбасада: Мир со соседите, но и борба со лажните нарко држави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: