Земјотрес денеска ја стресе Македонија

13 копии
2 копии

Вака изгледа описно дванаесетстепената сеизмолошка MSK скала за интензитетот на земјотресите: 1^o – Незабележителен земјотрес, го регистрираат само ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Скопјани вчера во период од осум часа почувствуваа два земјотреса за кои професорот Михаил Гаревски, вели дека се од истото епицентрално подрачје во близина на ...
| | веќе видена | слични
10 копии
6 копии
6 копии

Во 14,24 часот во Скопје е почувствувам нов земјотрес. Земјотресот според Европскиот сеизмолошки центар го регистрирала сеизмолошката опсерваторија во Белград. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Нола Исмајлоска-Старова, на својот Фејсбук профил сподели став во однос на референдумот и претстојното гласање во Собранието за ...
сите 82 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 100 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 76 | | | веќе видена

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија. Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети ...
сите 95 | | | веќе видена

Пред почетокот на продажбата на iPhone XS и XS Plus на мрежата се појавија првите рецензии во кои повеќето се фалат со нови опции од овие уреди, но многумина ...
сите 49 | | | веќе видена

Ако референдумот е успешен и ако мнозинството граѓани се изјаснат „за" дека го поддржуваат сето ова, тогаш ситуацијата е јасна, односно, ако бидат исполнети ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјотрес денеска ја стресе Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: