Вечниот град остана без големото дерби, Серена Вилијамс се повлече поради повреда

Серена Вилијамс поради повреда се откажа од настап на ВТА турнирот во Рим, по што пропадна најавеното дерби со постарата сестра Венус, по пауза од 21 година во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дури и жените со најголем стил и моден вкус, одвреме-навреме знаат да направат катастрофални грешки. На црвениот тепих, на овогодинешната Мет Гала, поминаа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 671 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Уставниот суд треба да постапува согласно одлуката на собраниската Законодавно-правна комисија , која заклучи оти не е ...
сите 593 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја прими хрватската амбасадорка Нивес Тигањ, која од неодамна стапи на должноста во нашата земја.На средбата амбасадорката Тигањ ...
сите 176 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 105 | | | веќе видена

И претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ верува на баба Перса. Суровиот живот во Волково е ситината која излегува на површина, вели Мицкоски ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вечниот град остана без големото дерби, Серена Вилијамс се повлече поради повреда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: