Вилијамс не го пушта тронот: Трета година по ред најбогата спортистка

2 копии

„Форбс“ ја објави листата со најголема заработка на спортистки, а на листата неверојатно доминираат дури 8 спортистки, а останатите две се од ,,Наскар” и од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Пред неколку денови се подигна вистинска фама кога претседателот на тенискиот сојуз на Франција, Бернард Гидисели истакна дека носењето на "храбри" комбинации ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ќерката на тенисерката Серена Вилијамс, Олимпија, неделава треба да наполни една година, но тениската легенда нема да го прослави нејзиниот роденден, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Откако на овогодинешниот Ролан Гарос играше во припиен црн комбинезон,на Серина Вилијамс и ги забраниле идните перформанси во провокативната облека. “Отиде ...
| | веќе видена | слични

“Олимпија не слави родендени, ние сме Јеховини сведоци и ние не го правиме тоа”, рекла таа на прес-конференција на УС Опен. Се верува дека сопругот на Серена, ...
| | веќе видена | слични

Ќеркичката на Серена Вилијамс, Алексис Олимпија оваа недела ќе наполни една година, но нема да има прослава кај славната тенисерка, поради нејзините религиозни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 247 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета денеска испрати честитка до претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, по повод донесувањето на ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вилијамс не го пушта тронот: Трета година по ред најбогата спортистка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: