Шпанките ја одбранија титулата на ЕП

6 копии
2 копии

Репрезентациите на Шпанија и Франција ќе играат во финалето на Евробаскетот за жени, чија завршница се игра во Белград. Шпанките вечерва одвај ја победија ...
| | веќе видена | слични

Утрешното полуфинале од Евробаскетот за жени помеѓу националните тимови на Србија и Шпанија може да биде уништено доколку се потврди дека Ана Дабовиќ не е во ...
| | веќе видена | слични

Србија – Шпанија и Франција – Велика Британија се двете полуфинални двојки на Евробаскетот за жени чија завршница се игра во Белград. Овие четири селекции си ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници. Срамно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за Охрид и Охридскиот регион откако 11 години на мал милион начини го злоупотребуваа ...
сите 93 | | | веќе видена

И покрај невремето што минатата недела ја зафати Грција, туристите сепак не се исплашија. Наш читател ни испрати фотографии од колоните на македонско-грчката ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпанките ја одбранија титулата на ЕП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: