Владата разгледува нови модели за одржливост на граѓанскиот сектор

Парламентот е целосно отворен за соработка со граѓанскиот сектор, зашто тој е моторот на промените во општеството – им порачаа пратениците денеска на ...
| | веќе видена | слични

Не можеме да зборуваме за демократија без вклучување на невладините организации во подготовка на законските решенија, кажаа денес пратеници и граѓанските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Земјава во периодот кој следува ќе се соочува со големи предизвици, влез во НАТО и почеток на преговори со ЕУ, а во целиот тој процес во кој се спроведуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС) во рамки на програмата Цивика мобилита денеска во Собранието на Република Северна Македонија ќе го одржи ...
| | веќе видена | слични

На форумот најавено е обраќање на претседателот на Парламентот Талат Џафери, на амбасадорката на Швајцарија Сибил Сутер Тахеда, како и пратеници од Собранието. ...
| | веќе видена | слични

Новиот модел за државно финансирање на граѓанските организации треба да биде готов до септември, најави премиерот Зоран Заев на денешната конференција за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Само еден ден пред сведочењето на бизнисменот Орце Камчев во случајот „Рекет“, утринава полицијата влезе во неколку негови фирми. Причината за упадот е наводен ...
сите 460 | | | веќе видена

Истражители, експерти, стручна и административна служба можеле да бидат дел од Специјалното јавно обвинителство, а за тоа одлучувала специјалната јавна ...
сите 93 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 56 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 120 | | | веќе видена

Во интервју за магазинот „ГО“, Златан Ибрахимовиќ имаше остри зборови кон Кристијано Роналдо. Италија Запрашан дали со враќањето во Серија А ќе го види ...
сите 203 | | | веќе видена

Партијата нема должничко-доверителски односи со компаниите коишто беа споменати денеска во медиумите, рече вечерва во Ѓорче Петров претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 203 | | | веќе видена

Пендаровски, како што инфомираат од претседателскиот кабинет,  ќе има обраќање на конференцијата „Балкански дијалози“ на тема „Проширување на ЕУ – неисполнето ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата разгледува нови модели за одржливост на граѓанскиот сектор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: