Универзитетот ФОН и Министерството за внатрешни работи денес потпишаа продолжување и продлабочување на меморандумот за соработка кои го имаат овие две институции

2 копии

Министерот за внатрешни работи – Оливер Спасовски, денес на свечената церемонија истакна дека е задоволство да се продлабочи постоечкиот меморандум, посебно ...
| | веќе видена | слични

Секретаријатот за европски прашања на Република Македонија и Универзитетот на Југоисточна Европа во Тетово денеска потпишаа Меморандум за соработка околу ...
| | веќе видена | слични

Останато

Новата снимка која ја објави “RT” го прикажува моментот на страшната експлозија која го разурна либанскиот главен град Бејрут. На краткото видео може да се ...
сите 416 | | | веќе видена

Се скараа сопартијците од ВМРО-ДПМНЕ. Екс градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски, кој е дел од „спротивната струја“ на актуелното раководство на ...
сите 55 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

АД МЕПСО излезе со соопштение по реакцииите во јавноста за новото зголемување на цената на елетричната енергија. Велат дека компанијата побарала покачување ...
сите 166 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Универзитетот ФОН и Министерството за внатрешни работи денес потпишаа продолжување и продлабочување на меморандумот за соработка кои го имаат овие две институции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: