Германски суд: Доживотен затвор за двајца поранешни југословенски разузнавачи

8 копии

Врховниот суд на Гермнаија со седиште во Карлсруе ги потврди казните доживотен затвор за Јосип Перковиќ и Здравко Мустач, поранешни припадници на хрватската и ...
| | веќе видена | слични

Врховниот суд на РМ објави сентенца од граѓанската област, која се однесува на парничната постапка. Сентенца: Судир на надлежност на основни судови „Член 21 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот Врховен суд во Карлсруге ја отфрли жалбата на одбраната за пресудата на Јосип Перковиќ и Зравко Мустаќ, кои поради убиството на хрватскиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 352 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 172 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, заедно со министерот за финансии Драган Тевдовски, денеска одржаа прес-конференција на која ги ...
сите 204 | | | веќе видена

Најостро ги осудуваме пропустите, неажурноста и непочитувањето на одредбите од Законот за извршување на санкции и Правилникот за начинот на вршење на ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германски суд: Доживотен затвор за двајца поранешни југословенски разузнавачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: