Трамп ја укинува лотаријата за „Зелена карта“


4 копии
4 копии

Американскиот сенат отфрли два предлог-закони за реформи во областа на имиграцијата, со што уште повеќе се влоши состојбата на лицата кои како деца илегално ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот главен советник на претседателот на САД Доналд Трамп, Стивен Бенон, одби да одговори на многу од прашањата кои му беа поставени на втората средба ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Новата судска одлука се однесува на тужбата против одлуката на Трамп, поддржана од обвинители од 17 држави. Овие две пресуди дозволуваат програмата да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Федерален судија од Њујорк ја блокираше одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп за укинување на програмата ДАЦА со која им се овозможува на млади ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 60 | | | веќе видена

Десетиците лажни вести и пропагандни елементи, особено на социјалните мрежи, но и во дел од медиумите кои имаат голема публика во Македонија, се поклопија со ...
сите 109 | | | веќе видена

Ниеден политичар нема мандат да преговара за идентитетот на еден народ. Мнозинството македонски граѓани не гласале за програма во која е предвидена промена на ...
сите 92 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 105 | | | веќе видена

Со откривање на споменик на поранешниот претседател на Јужноафриканска Република, Нелсон Мандела во зградата на Обединети нации во Њујорк денеска ќе почне ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп ја укинува лотаријата за „Зелена карта“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: