Парадно концертирање на градскиот дувачки оркестар

4 копии

Цртаат, пишуваат и се дружат. Под мотото да растеме заедно, помина  денешниот хепенинг на децата со аутизам, нивните другарчиња и родители,  организиран од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Несебични дела на добрина ширум Македонија – Изминативе неколку дена низ улиците, парковите, маркетите и практично на секакви локации во сите градови низ ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Продолжи понатаму“ функционира на начин што поттикнува да направите неколку добри дела за различни луѓе и од нив да не барате ништо за возврат, односно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Согласно член 158 од Законот за хартии од вредност Комерцијална банка АД Скопје го објавува податокот дека пред Судот во Амстердам е поднесена тужба од страна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 352 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 201 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 64 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Парадно концертирање на градскиот дувачки оркестар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: