Семејства од Велес бараат лични асистенти за лицата со попреченост

Излегувањето во кафе бар со неговите пријатели е една од најубавите работи за велешанецот Јордан Карастојанов. Боледува од аутизам. Тој е весело момче. Сака да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Директорот на Центарот за регионализам од Нови Сад Александар Попов изјави денеска дека Србија се однесува „спротивно на здравиот разум“ кога е во прашање ...
сите 109 | | | веќе видена

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски стравува дека со најавените уставни измени, покрај менувањето на името, ќе дојде и до редефинирање на државата со ...
сите 216 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, вчеравечер, од центарот на Виница, ги повика Виничани на 30-ти септември масовно да ја поддржат ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Семејства од Велес бараат лични асистенти за лицата со попреченост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: