Сем Касел е главниот виновник за подобрувањето на Џон Вол

Сем Касел е главниот виновник за подобрувањето на Џон Вол Џон Вол направи голем исчекор во својата игра минатата сезона. Дел од тоа беше подобрувањето на својот шут – реализираше 35 проценти во шутот за три поени минатата сезона, за разлика од оние 26.7 проценти реализација пред две сезони. За неговото подобрување, Џон Вол смета дека главен виновник е неговиот поранешен асистент-тренер во Визардс , Сем Касел. И веќе поранешен затоа што Касел се одлучи да му се придружи на Док Риверс во Лос Анџелес Клиперс Тој беше голем дел од моето подобрување. Дефинитивно ми помогна околу мојот скок-шут. Со самото тоа што ментор ми беше поранешен играч, плејмејкер, кој одлично ја знае играта, ми значи многу. Среќен сум за него. Неговата цел е да стане главен тренер еден ден. Му посакувам многу среќа. - изјави Џон Вол, зборувајќи за Касел . Наредната сезона, сега и без три-кратниот шампион како негов асистент-тренер, Вол сеуште треба да направи голем исчекор во својата игра. Вашингтон Визардс го изгубија Тревор Ариза, но ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата 24 часа на ден ги чува таблите со новото име Северна Македонија, за да не бидат уништени и ишкртани како оние за автопатот Пријателство, пишува ...
сите 336 | | | веќе видена

Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
сите 209 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ, професор Гордана Силјановска Давкова во нејзиното прво интервју дадено за Вестите на Сител ...
сите 159 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 304 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 198 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 136 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 123 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сем Касел е главниот виновник за подобрувањето на Џон Вол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: