Селото чие име се крие, нема струја ниту вода, а секој месец се произведуваат 100 килограми кокаин кој се користи како валута


Во село во Колумбија чие име не е откриено, не постои никаков извор на вода која се пие, а мештаните живеат под свеќи, бидејќи нема ни струја. Меѓутоа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во селото нема ниту струја ниту вода, но мештаните секој месец успеваат да произведат големи количини кокаин. Во напуштено село кое се наоѓа на Андите во ...
| | веќе видена | слични

Најопасната улица во Шпанија, а можеби и цела Европа се наоѓа во градот Ла Линеа де ла Консепсион во Андалузија, место од 64.000 луѓе. "Луѓето мислат дека овде ...
| | веќе видена | слични

Во село сместено на Андите во Колумбија, нема баш нормални услови за живот (кубурат со вода и струја), ама затоа кокаин има во изобилство. Толку многу што ...
| | веќе видена | слични

Во зафрлено село лоцирано на колумиските Анди живеат помалку од 200 луѓе кои успеваат да произведат повеќе од 100 килограми кокаин секој месец. Името на селото ...
| | веќе видена | слични

Во отсечено село кое се наоѓа на Андите во Колумбија живеат помалку од 200 луѓе, но тие успеваат да произведат месечно повеќе од 100 килограми кокаин. Во ...
| | веќе видена | слични

Останато

До сабота времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, преку денот претежно сончево со пораст на дневните температри, соопшти Управата за ...
сите 258 | | | веќе видена

„Наместо да шири лажни вести и создава конструкции, ВМРО-ДПМНЕ прво треба да каже дали ќе учествува на референдумот во недела.Јасна е намерата на опозициската ...
сите 222 | | | веќе видена

Огромното видливо мнозинство на референдумот ќе ги даде насоките на пратениците. Одлучуваат тие што гласаат, тие што не гласаат не се ни бројат. Ако има и еден ...
сите 105 | | | веќе видена

Излезеноста на претстојниот референдум е едно од прашањата кое доминира во јавната дебата за плебисцитарното изјаснување закажано за 30 септември, а кое ја ...
сите 83 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти го посети денеска во неговиот дом претседателот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа, но ...
сите 177 | | | веќе видена

Тренерот на Јувентус, тренерот Масимилијано Алгери дефинитивно го има еден од најдобрите стартови со тимот на Јувентус во неговата кариера. Ова се должи на тоа ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Селото чие име се крие, нема струја ниту вода, а секој месец се произведуваат 100 килограми кокаин кој се користи како валута

Од:
До кого (е-маил):
Порака: