Селекторот на Јапонија разочаран: Не заслуживме толку убедлив пораз, голманот на Македонија беше одличен


Ракометната репрезентација на Македонија со убедлива победа над Јапонија од 38:29 го започна настапот на Мундијалот во Германија и Данска. Селекторот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ЕКИПА во Минхен, Стеван Цаневски Македонското навивачко лудило го обзема Минхен. „Фалангата“ се собира пред салата и веќе се загреа за првата пресметка на ...
| | веќе видена | слични

Македонската машка ракометна репрезентација го почнува Светското првенство, но и првaта шанса за пласман на Летните олимписките игри (ЛОИ) во Токио. Покрај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија денеска ќе го има својот прв настап на 26. ракометно Светско првенство кое се одржува во Германија и Данска. Првиот тест за избраниците на Раул ...
| | веќе видена | слични

Машката ракометна репрезентација на Македонија утре го почнува настапот на СП во Германија и Данска. За Македонија ова е вкупно шести настап на ракометните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 570 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 290 | | | веќе видена

За десетина дена владиниот предлог Закон за јавно обвинителство со кое треба да се реши статусот на СЈО ќе се најде пред пратениците на собраниска седница. По ...
сите 270 | | | веќе видена

Ерата на Френк Лампард како тренер на лондонски Челси не може да се каже дека започна добро. После две кола во Премиер лигата, Челси има освоено само еден бод ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Селекторот на Јапонија разочаран: Не заслуживме толку убедлив пораз, голманот на Македонија беше одличен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: