Османи: Нема да има реконструкција на владата


8 копии
7 копии

Владината коалиција разнишана – Ниту Заев ниту Села не отстапуваат од ставовите, па ресорот здравство останува камен за сопнување меѓу владините коалиционери. ...
| | веќе видена | слични

Пратениците во Собранието попладнево треба да ги изберат новите членови на Владата, двајца министри и двајца заменици. Откако беше избран новиот јавен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Се работи за политичка партија која што има две пратенички места. Министерството за здравство е еден од најважните ресори во владата и во моментот кога беше ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев повторно им дава можност за помирување на коалиционите партнери Алијанса за Албанците со тоа што е слободна вицепремиерската позиција за ...
| | веќе видена | слични

Предлогот е доставен до Собранието на 22 декември, а од Владата не кажуваат зошто се разрешува Димковиќ. Велат, тоа е политички договор, на коалициските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик-министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Власте Димковиќ да биде разрешен, а на негово место да се именува Благе Цветковиќ, предлага ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Одлуката е сериозна и одговорноста се однесува на иднината на нашата татковина и нанашите граѓани. Да бидеме делод светот, а не сами в осветот. По 27 години, ...
сите 88 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 183 | | | веќе видена

На 30 септември ќе имаме референдум и гласачкo-избирачка битка. Според планот увезен од странство, бој ќе бијат космополитите, кои се веќе дел од ЕУ и од НАТО, ...
сите 69 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти вели дека заедно со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа се подготвени да работат ...
сите 179 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
сите 47 | | | веќе видена

На прашањето дали неуспешниот референдум би значел и предвремени парламентарни избори, премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција во Владата посочи ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Нема да има реконструкција на владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: