СЕЛА СО СИЛНА ПОРАКА ДО СДСМ И ДУИ: Ќе ја тргнеме вашата маска, не поддржуваме некој кој не е Албанец


Претседателскиот кандидат Блерим Река од митингот во тетовско Желино, порача дека на 21 април ќе се случи голема промена со политичкото минато.Укажа дека со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

По завршувањето на гласањето, од штабот на кандидатот Блерим Река изјавија дека изборите поминале многу фер, но дека се загрижени за малата излезност. - ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По завршувањето на гласањето, од штабот на кандидатот Блерим Река изјавија дека изборите поминале фер, но дека се загрижени за малата излезност. -Малиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кандидатот за претседател, Блерим Река, по остварувањето на своето гласачко право во општина Бутел рече дека очекува мирен изборен ден и ги повика граѓаните да ...
| | веќе видена | слични

Од Изборниот штаб на Блерим Река првиот круг од претседателските избори ги оценија како фер и демократски, но со мал одѕив на гласачите. Тоа за нив значи дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски по денешно гласање истакна дека очекува изборите да поминат без инциденти и да добие предност за дефинитивна победа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Франција остана доследна на идеите на претседателот Емнауел Макрон за тоа дека ЕУ прво треба да се реформира, па да се проширува, а директните последици од тоа ...
сите 640 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 468 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕЛА СО СИЛНА ПОРАКА ДО СДСМ И ДУИ: Ќе ја тргнеме вашата маска, не поддржуваме некој кој не е Албанец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: