Референдумот и капиталните инвестиции – најкоментирани теми

Алијансата за Албанците ќе го поддржи референдумот иако не се согласува со точките за идентитетот и јазикот, изјави првиот човек на Алијансата Зијадин Села, а ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Алијанса за Албанците, синоќа не присуствуваше на средбата како што вели тој свиката од премиерот Зоран Заев. Тој за ТВ 21 вели дека добил покана, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И покрај барањата на опозицијата од редовите на Албанците, ДУИ смета дека нема потреба да се свика заедничка средба на партиите на Албанците пред референдумот. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Го повикуваме јавното обвинителство и Министерството за внатрешни работи под итно да преземат соодветни законски мерки и да ги најдат заканувачите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 242 | | | веќе видена

Иницијативата Правда за Никола Груевски денеска преку сооштение искажа незадоволство од одбивањето на второстепената жалба за одложување на издржувањето на ...
сите 105 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 94 | | | веќе видена

На централната церемонија во Париз, чиј домаќин беше францускиот претседател Франсоа Макрон, учествуваа претседателите и премиерите на речиси 80 држави од сите ...
сите 159 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 103 | | | веќе видена

Градот Скопје реагира на прес-конференцијата на членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев поврзана со предлогот за воведување систем на налепници при ...
сите 133 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски не се појави во затворот во Шутка во текот на ноќта, иако најупорните новинарски екипи го чекаа до раните утрински часови. ...
сите 16 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Референдумот и капиталните инвестиции – најкоментирани теми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: