Сексуалната енергија е посилна дури и од атомската енергија

2 копии

Физичката привлечност во врската е важна, бидејќи паровите често тоа го надоместуваат во третата личност, на партнерот му префрлаат за други работи, а ...
| | веќе видена | слични

Истражувањето кое е спроведено на 1000 мажи и жени, покажало интересни резултати, кои се однесуваат на односот помеѓу „бучавата“ која ја правиме и на кој начин ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Сите врски доживуваат подеми или падови. Ако било кој ве уверува дека неговата врска е совршена и после неколку години поминати со ист партнер, веројатно ве ...
| | веќе видена | слични

Просечна или “вистинска бомба” помеѓу чаршафите? За да го дознаете одговорот на ова прашање, ќе ви откриеме шест јасни знаци кои покажуваат дека никој не може ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 278 | | | веќе видена

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 231 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 183 | | | веќе видена

Ќе излезат ли власта и опозицијата од ќорсокакот во кој се најдоа поради Катица Јанева? Ќе попушти ли ВМРО ДПМНЕ , или пак владеачката гарнитура ќе го смени ...
сите 147 | | | веќе видена

Белата куќа отфрли барања на конгресмени од Демократската партија да им бидат доставени информации за разговорите на американскит претседател Доналд Трамп и ...
сите 101 | | | веќе видена

Лаги и клевети се тврдењата дека нејзиниот татко монтирал процеси додека бил на власт како министер за внатрешни работи и како директор на БЈБ,тврди за ТВ21, ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сексуалната енергија е посилна дури и од атомската енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: