Тенисот доби нова сензација: Спиеш ли мирно Ежени Бушар?(галерија)

Станува збор за чешка тенисерка, 19 – годишна спортистка која се уште не може да се пофали со никакви импресивни резултати на тениските тенисери. Сепак, оваа ...
| | веќе видена | слични

 Иако од секогаш се изјаснува дека е противник на естетската хирургија, сепак тешко е да се поверува дека оваа убавица воопшто не била „под нож“, за да ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 300 | | | веќе видена

Лидерот на најголемата грчка опозициска партија, рече дека во Парламентот започнува исклучиво критична расправа за националното прашање, а сите пратеници за ...
сите 285 | | | веќе видена

Почетокот на дебатата за Договорот од Преспа која беше планирано да заврши со гласање утревечер, може да биде одложен поради најавите на опозицијата за гласање ...
сите 73 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Во Русија Богојавление често се одбележува со капење на ниски јануарски температури. Тоа го направиле и овие убавици и со тоа се пофалиле на Инстаграм Минатиот ...
сите 187 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тенисот доби нова сензација: Спиеш ли мирно Ежени Бушар?(галерија)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: