Знаци кои покажуваат дека сте зависни од социјалните мрежи

Интелигенцијата не се покажува само со знаењето на премногу важни и неважни податоци. Интелигентните луѓе се истакнуваат и со активната потрага за дополнително ...
| | веќе видена | слични

Секојдневно во пракса се среќаваме со проблеми кои во својата позадина кријат подлабоки потреби и проблеми за разрешување. Најчесто и самото тело ни праќа ...
| | веќе видена | слични

Андреј Курпатов, психотерапевт, писател и колумнист, со своите читатели ги споделил златните правила според кои се раководи во животот. Ви препорачуваме да ги ...
| | веќе видена | слични

Изборот е најмоќното нешто што ни е дадено со самото раѓање. Секогаш имаме избор, секогаш имаме барем две опции кои водат на две различни страни. Работата е во ...
| | веќе видена | слични

Често, постојат ситуации кога се трудиме да им помогнеме на другите луѓе околу нас и да ги „спасиме“ од ситуацијата во која се наоѓаат. Но, тоа е невозможно. ...
| | веќе видена | слични

Врските се тешки и некогаш многу сложени. Иако сакаме да веруваме дека тие се како филмовите и книгите, сепак реалноста е многу поинаква од тоа. Ова се неколку ...
| | веќе видена | слични

Постојат моменти кога животот ќе ве исфрли од рамнотежа и ќе ве фрли во гнездото на негативноста, кое е полно со отров. Ќе се чувствувате како засекогаш да сте ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 272 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 291 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 31 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Знаци кои покажуваат дека сте зависни од социјалните мрежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: