Приоритет во сообраќајот секогаш ќе имаат пешаците, велосипедистите и јавниот превоз


5 копии

Градоначалникот Шилегов денеска учествуваше на Конференцијата за безбедност на патиштата, што се одржа во организација на Светската банка, Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов, кој денеска учествуваше на панел дискусија на конференцијата за безбедност на патиштата, истакна дека приоритет секогаш ...
| | веќе видена | слични

Нервозни пешаци, непрописно паркирани возила по тротоари, нетрпеливи возачи ваква е секојдневната слика низ главните булевари. Македонија се најде на дното на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 124 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, денеска оствари средба со потпретседателот на Европскиот парламент од Грција, Димитриос ...
сите 134 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена

Ако било кога сте се запрашале дали успехот може да биде препишан на ѕвездите, одговорот е потврден. Најуспешните луѓе насекаде на светот, родени се токму во ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приоритет во сообраќајот секогаш ќе имаат пешаците, велосипедистите и јавниот превоз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: