Секој месец иста мака за граѓаните: Лекови на рецепт нема, надлежните молчат


3 копии

Уште 6 дена до крајот на месецот, а лекови на рецепт речиси и нема во аптеките. Граѓаните мака мачат и се жалат, дека секој месец се соочуваат со недостатокот ...
| | веќе видена | слични

Новиот објект во болницата Св.Еразмо ќе биде готов до крајот на летото. После застојот во 2018 година градежните работи продолжија. Со реконструкцијата, на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Можам одговорно да кажам дека сите лекови коишто се на позитивната листа се на располагање за сите пациенти кои се лекуваат од најтешките малигни заболувања. ...
| | веќе видена | слични

При крај е набавката и во наредниот период ќе бидат и лековите што не се на позитивната листа, кои ги обезбедуваме со дополнителни т.н. „условни буџети" од ...
| | веќе видена | слични

Пациентите од Струга и регионов, како и здравствените работници од Струшката болница заслужуваат нов објект. Станува збор за здравствен објект кој е стар ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во рамките на годинешното македонско претседавање со здравствената мрежа на Југоисточна Европа, на 20 и 21 јуни во просториите на Министерството за надворешни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пленарен состанок на Здравствената мрежа на Југоисточна Европа за работната сила во здравството во регионот на ЈИЕ, се одржува денеска и утре во Министерството ...
| | веќе видена | слични

Заменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски денеска учествуваше и се обрати на 41. Пленарен состанок на здравствената мрежа на Југоисточна Европа ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, д-р Венко Филипче денеска учествуваше и се обрати на 41. Пленарен состанок на здравствената мрежа на Југоисточна Европа за работната ...
| | веќе видена | слични

Проблемот со недостиг од лекови на рецепт во аптеките во текот на месецот, што се провлекува со години, поради што не може да се подигне лек на товар на Фондот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обезбедените видеа и аудио-атеријали се само за овој случај што го отворивме сега, за овие двајца осомничени. А понатаму во истрагата дали ќе се појават докази ...
сите 310 | | | веќе видена

Зоран Заев и неговиот клан секојдневно продолжуваат да го понижуваат народот. Како што беше Заев осомничен за Поткуп, а Зоран судски реформатор, така ...
сите 123 | | | веќе видена

Неименуван американски претставник, задолжен за одбранбени прашања, за американските медиуми кажал дека „САД се сомневаат дека Иран веќе запленил танкер со ...
сите 127 | | | веќе видена

Притворениот Бојан Јовановски алијас Боки 13, наводно, поради безбедносни и здравствени причини, е сместен во Хашкото одделение во затворот, потврдуваат од ...
сите 525 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Секој месец иста мака за граѓаните: Лекови на рецепт нема, надлежните молчат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: