Османи останува вицепремиер, тврди дека СЈО ги помешало бројките во случајот „Пациент“


Еден ден откако СЈО отвори нови шест истраги, вицепремиерот Бујар Османи, кој е еден од осомничените во случајот „Пациент“ изрази подготвеност да соработува со ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Македонија и Шведска имаат исклучително позитивни и пријателски политички односи, што претставува широк потенцијал за соработка и на двете економии. Ова го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, оствари средба со Карл Јохан Хедберг и Един Чолак, претставници на „Бизнис ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев, по којзнае кој пат му се спротивставува во изјавите на првиот човек на СДСМ, Зоран Заев. Секако, станува збор за изјави на еден ист ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Секако ќе пуштам писмо до СЈО дали за мене или за мојот владин кабинет има отворено истраги или некој е кривично гонет, или слично, дали има обвинителен акт ...
| | веќе видена | слични

Целата енергија и фокус во моментов треба да бидат насочени кон собирање двотретинско мнозинство во Парламентот за уставни измени, смета вицепремиерот Бујар ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за евроитеграции Бујар Османи информираше дека ја предал целата документација во СЈО, кое што отвори истрага за него во која се јавува како ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Бујар Османи, кој е под истрага на СЈО во случајот Пациент, информираше дека утрово доставил документација до обвинителството која, како што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Засега нема закажано средба на работните групи за законот за јавно обвинителство в сабота, велат од Министерството за правда, по информациите објавени во дел ...
сите 694 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 270 | | | веќе видена

Милионот и пол евра, кои Орце Камчев му ги предаде на Бојан Јовановски во објавената снинка за „Рекет“, биле наменети за неговиот нов пасош. Како што пренесува ...
сите 257 | | | веќе видена

Постојат три хороскопски знаци кои кога повредуваат, ретко имаат грижа на совест, дури и во љубовните односи. Тие освен што се однесуваат површно со туѓите, ...
сите 154 | | | веќе видена

Едноставна техника. Доколку не знаете како да направите нешто тогаш прашајте професионалец. Еве што професионалните актерки за возрасни препорачуваат за во ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи останува вицепремиер, тврди дека СЈО ги помешало бројките во случајот „Пациент“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: