Секогаш бирајте вакви модри патлиџани – свежи се и ручекот ќе биде превкусен

Модриот патлиџан е вкусен, совршен за супер ручеци и салати, а во себе има многу витамини, има вода со што е диетален, има минерали, но впива и доста маснотии. ...
| | веќе видена | слични

Направете вкусен сируп за кашлица, кој делува брзо и ефикасно. 3/4 шолји мед 1 ½ шолји вода 2 раце мајчина душичка 1 парче ѓумбир Во водата се става мајчина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кокосовото масло е исклучително здраво и помага. Јадете лажица на празен желудник наутро. Помага да се намали струкот, да ослабете, да немате многу апетит. ...
| | веќе видена | слични

Направете си природен антибиотик дома, мешавина која е моќна и лечи. 1 чешне лук 2 лажици мед 2 лажици рендан ѓумбир ½ лажички чили ½ лажички цимет 1 дл. сок ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако Советот на јавни обвинители денеска го констатира престанокот на статусот на десетте помошници на разрешената специјална обвинителка Катица Јанева, тоа ќе ...
сите 459 | | | веќе видена

Јавното обвинителство на Република Македонија вчера ги презеде предметите од СЈО. Со тоа, веќе е извесно дека нивното процесирање во судовите ќе продолжи и ќе ...
сите 184 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 98 | | | веќе видена

Од први октомври, се решава деценискиот проблем со недостиг на лекови. Веќе од следниот месец, со укинувањето на квотите за аптеките, лековите стануваат ...
сите 131 | | | веќе видена

Македонската економија со оваа неспособна власт го допре дното во Европа и не може да се носи ниту со земјите од регионот. Во ситуација кога економијата тоне, ...
сите 234 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Секогаш бирајте вакви модри патлиџани – свежи се и ручекот ќе биде превкусен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: