Секое ново вино со нова ѕвезда

Поголема афирмација на македонската винарска индустрија Н. Винарите го одбележуваат првиот јубилеј на фестивалот на виното. Пет години од „Виноскоп“, како единствена фестивалска манифестација од таков вид. Овојпат, со нови содржини за поголема афирмација на „слатката капка“. Со музика, со специјалитети, со правилна консумација и со многу други придружни активности за потврда на високите цивилизациски вредности на виното и на регионот. А промоцијата, пак, на секое ново вино е со нова ѕвезда во сите пет фестивалски денови. Рака на срце, вакви и други слични манифестации што веќе се организираат низ лозарските региони, се потребни. Сепак, виното не е само за песна и гитара, туку е многу повеќе од тоа. Можност за повисок рејтинг во светскиот бизнис, поцврста позиција во пласманот, остварување врвен квалитет, создавање нови креации со избрани сорти и реализација на правилна развојна стратегија. Токму тоа е постаментот на патот на виното кој почнува од квалитетната македонска почва, па се до витрините на ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 426 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по влажни коловози. Поради појава на магла намалена видливост до 50 метри има на патниот правец Тетово ...
сите 269 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 308 | | | веќе видена

Филип Петровски на вечерашното гостување на Канал 5 го обвини раководството на ВМРО-ДПМНЕ за двојна игра во однос на уставните измени и рече дека за вчерашниот ...
сите 46 | | | веќе видена

Домашните аналитичари имаат поделени ставови околу тоа дали и како случувањата поврзани со бегството на Никола Груевски ќе се одразат на односите со соседните ...
сите 608 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 122 | | | веќе видена

Мерките во предлог Буџетот обезбедуваат социјална праведност, зголемена социјална помош, над 60.000 деца добиваат детски додаток Реформите во социјалната ...
сите 181 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Секое ново вино со нова ѕвезда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: