Секое ново вино со нова ѕвезда

Поголема афирмација на македонската винарска индустрија Н. Винарите го одбележуваат првиот јубилеј на фестивалот на виното. Пет години од „Виноскоп“, како единствена фестивалска манифестација од таков вид. Овојпат, со нови содржини за поголема афирмација на „слатката капка“. Со музика, со специјалитети, со правилна консумација и со многу други придружни активности за потврда на високите цивилизациски вредности на виното и на регионот. А промоцијата, пак, на секое ново вино е со нова ѕвезда во сите пет фестивалски денови. Рака на срце, вакви и други слични манифестации што веќе се организираат низ лозарските региони, се потребни. Сепак, виното не е само за песна и гитара, туку е многу повеќе од тоа. Можност за повисок рејтинг во светскиот бизнис, поцврста позиција во пласманот, остварување врвен квалитет, создавање нови креации со избрани сорти и реализација на правилна развојна стратегија. Токму тоа е постаментот на патот на виното кој почнува од квалитетната македонска почва, па се до витрините на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премногу лажни вести и манифестација на крајна неодговорност кон интересите на државата, граѓаните и иднината од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Невистините што ...
сите 157 | | | веќе видена

„Јас го извадив пиштолот и кажав – полиција, за да не пристапуваат кон личноста која ја заштитувам“, рече директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) Сашо ...
сите 209 | | | веќе видена

„За мене е неверојатно што сум тука. Имам 80 години и уште продолжувам да работам. За мене е важна работата, со неа живеам во многу животи”, рече филмската ...
сите 97 | | | веќе видена

Како што пишуваат италијанските медиуми првиот човек на Јувентус Андреа Ањели знае која ќе биде следната ѕвезда која ќе пристигне во Торино. Познато е дека ...
сите 242 | | | веќе видена

Форумот за демократска Македонија оствари средба со Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, Вицепремиерот за европски прашања, Бујар ...
сите 38 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Секое ново вино со нова ѕвезда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: