„Згриживме дете за да му дадеме пример за љубов, грижа и емпатија на нашето семејство“, интервју со Јана Дуковска-Деспотовска

Велат, децата се нашето најголемо богатство! Ако навистина така се мери колку е човек богат, тогаш Деспотовски веќе неколку дена се едни од најбогатите луѓе во ...
| | веќе видена | слични

Ацка Божиноска и Весна Димоска од Прилеп веќе 16, односно 17 години згрижуваат деца со посебни потреби. Им подариле грижа, љубов и развој. Уверуваат дека сите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На три биолошки деца директорот на Фондот за иновации, Јован Деспотовски, и неговата сопруга Јана Дуковска-Деспотовска, одлучија да го збогатат семејството со ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Фондот за иновации Јован Деспостовски и неговата сопруга Јана Дуковска Деспотовска, покрај трите свои деца, деновиве соопштија дека станале ...
| | веќе видена | слични

За 95 деца се обезбедени услови за вонинституционално сместување, вели Министерството за труд и социјална политика. Според податоците од Министерството подобро ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Во овој период , Министерството за труд и социјална политика, обезбеди вонинституционално згрижување за вкупно 95 деца. Во пракса тоа значи подобри услови за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 155 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 182 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 314 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Згриживме дете за да му дадеме пример за љубов, грижа и емпатија на нашето семејство“, интервју со Јана Дуковска-Деспотовска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: