Се сеќавате ли на легендата на Селтик? Накамура го прослави 40. роденден и потпиша нов договор

Јапонскиот фудбалер Шунсуке Накамура ќе остане запаметен како еден од најдобрите изведувачи на слободен удар, а најдобрите игри ги прикажа во Селтик. Накамура ...
| | веќе видена | слични

Останато

Институциите се политички притиснати и парализирани. Ниту имаат капацитет, ниту имаат храброст, ниту пак волја за да го истражуваат криминалот на власта, ...
сите 495 | | | веќе видена

УЈП го достави налогот до притворениот Бојан Јовановски во Шутка, со кој даночните инспектори ќе ја почнат контрола во невладината организација, Меѓународен ...
сите 143 | | | веќе видена

На денешното рочиште за предметот „Титаник“ на СЈО, адвоkaтот Димитар Дангов побара да биде изземена обвинителkaта Лиле Стефанова од застапување во предметот. ...
сите 335 | | | веќе видена

Обвинителката која е дел од тимот на Катица Јанева, Ленче Ристовска преку социјалните мрежи испрати интересна порака. Таа без да нагласи за кој е наменета ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се сеќавате ли на легендата на Селтик? Накамура го прослави 40. роденден и потпиша нов договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: