Со секира го нападнал соседот

Полицијата привела скопјанец, кој завчера со секира се обидел да го нападне соседот откако претходно имале меѓусебна расправија за нивните кучиња. Според полицијата, K.Ц. (80) пријавил дека утрото додека работел во дворот од неговата куќа, дошол Љ.Д., кој тоа време го шетал кучето. Според пријавата, Љ.Д. намерно го пуштил кучето од ремен, кое веднаш се стрчало во дворот и го бркало кучето на K.Ц. По ова соседите почнале расправија, а Љ.Д. го навредувал и го пцуел, по што го фатил своето куче и го однел дома. По некое време, Љ.Д. повторно се вратил кај K.Ц., кој бил во гаражата, го фатил со рака за вратот и замавнувал со секира што ја носел со себе. Соседи што го забележиле насилникот, веднаш притрчале на помош и го избркале од дворот. Полицијата го расчистува случајот.
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје оформи предмет по допрен глас за настанот што се случи на 19-ти овој месец во населбата Аеродром. Предметот е оформен во ...
сите 187 | | | веќе видена

Премногу лажни вести и манифестација на крајна неодговорност кон интересите на државата, граѓаните и иднината од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Невистините што ...
сите 156 | | | веќе видена

Соопштение од Коалицијата ЗА европска Македонија: Во сабота (22 септември) Коалицијата ЗА европска Македонија ќе одржи повеќе средби со граѓани, трибини и ...
сите 70 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:00 часот во Куманово на бул.„Октомвриска Револуција“ во близина на крстосницата со ул.„Пионерска“, се случила сообраќајна ...
сите 188 | | | веќе видена

Дамјан Костовски викан „Американо“ и Дејан Стојчески викан „Глауч“ се двајцата двајцата Гостиварци се кои вчера ја попречуваа екипата на Економски Лидер да си ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со секира го нападнал соседот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: