Трамп рече дека не направил никакви отстапки за Путин

Приврзаниците на Доналд Трамп боледуваат од своеврсно психичко растројство – изјавил Рон Реган, синот на бившиот претседател Ронад Реган.Притоа нагласил дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

- Непознато лице одлучило да постави портрет на рускиот претседател Владимир Путин во зградата на Конгресот во Колорадо, каде требало да стои сликата на 45. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
повеќе

Останато

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во денешното појаснување за притворот на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот ...
сите 370 | | | веќе видена

Холандскиот премиер Марк Руте денеска ја отфрли идејата на францускиот претседател Емануел Макрон за формирање на европска армија. – Идејата за европска армија ...
сите 216 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Денешното барање на судот да донесе одлука по налог на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 354 | | | веќе видена

По неуспешниот обид да му се достави упатен акт од судот за издржување затворска казна од две години за предметот „Тенк“ и откако полицијата наиде на затворена ...
сите 196 | | | веќе видена

Мистеријата околу тоа како поранешнипт премиер на Македонија, Никола Груевски ја напуштил својата земја дена пред да влезе во затвор со пресуда за корупција, ...
сите 354 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп рече дека не направил никакви отстапки за Путин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: