Сега е и официјално: Лејди Гага го лансира својот бјути бренд


 Ирина Шајк позираше топлес и откри дека „верува во брак“ за нејзиното прво интервју и прва насловна страна по љубовната катастрофа со Бредли Купер. ...
| | веќе видена | слични

 Гласините за Лејди Гага и Бредли Купер не престануваат, а странските медиуми шпекулираат дека тие веќе живеат заедно и очекуваат заедничко дете. За хемијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вестите за Лејди Гага и Бредли Купер не престануваат. По доделувањето на „Оскарите“, во медиумите се појавија вести дека наводно меѓу Гага и Купер има нешто ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лејди Гага и Бредли Купер не се симнуваат од насловните страници на весниците и на таблоидите. Светските портали упорно пишуваат дека Гага е главната причина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гибралтар минатата недела донесе одлука за запленување на иранскиот танкер само поради тоа што ги прекрши санкциите на Европската Унија, а не по барање на која ...
сите 207 | | | веќе видена

Јагодите се вкусно овошје но за жал брзо скапуваат. Во ладилник стојат 2-3 дена. Замрзнати траат и до 9 месеци. Најдобар начин да се чуваат е да се замрзнат ...
сите 135 | | | веќе видена

Новиот британски амбасадор во САД мора да биде најдобра личност за долгорочните интереси на односите меѓу двете земји, изјави во четвртокот министерот за ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сега е и официјално: Лејди Гага го лансира својот бјути бренд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: