Најмалку 17 луѓе загинаа во пожар во хотел во Њу Делхи

2 копии

Снимката од гаснењето на огнот кој го зафати еден луксузен модел на Порше Кајман во Париз стана вирален хит на социјалните мрежи поради потфатот на ...
| | веќе видена | слични

Париските пожарникари се обидуваат да изгаснат Порше во пламен. Видеото најверојатно го снимил турист од Бразил , кој престојувал во Париз , зашто е објавнео ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Најмалку девет лица загинаа, а неколкумина се повредени во пожар кој избувна во сиромашна населба на југот од Бангладеш, објави локалната пожарникарска служба, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Можна ли е идната владина коалиција да биде онаа помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса за Албанците? Двете опозициски партии засега не сакаат да се излетуваат со ...
сите 284 | | | веќе видена

Последен предупредувачки протест со најава дека следниот доколку се случи нема да запре. Насилството врз медицинскиот персонал мора да престане а надлежните да ...
сите 270 | | | веќе видена

25 нови „бомби“ и повеќе од 130 илјади смс пораки и транскрипти, донесе денеска обвинителката Фатиме Фетаи на рочиштето за предметот Монструм. Со овластување ...
сите 171 | | | веќе видена

Нови 30 дена притвор доби екс шефицата на СЈО Катица Јанева. Кривичниот суд денеска и го продолжи притворот откако шефицата на организиран криминал Вилма ...
сите 238 | | | веќе видена

Додека Саудиска Арабија и Иран меѓусебно се обвинуваат, САД соопшти дека се подготвени да ги заштитат сопствените интереси и интересите на сојузниците во ...
сите 261 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмалку 17 луѓе загинаа во пожар во хотел во Њу Делхи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: