Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ наместо во Собрание се селат во седиштето


Оратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ наместо во Собранието, денеска се повикани на состанок од раководството во седиштето во платата Христо Татарчев. Станува збор ...
| | веќе видена | слични

Седницата за последната фаза од уставните измени која што беше закажана за денеска во 12 часот, одложена е за во 15 часот, неофицијално поради средбата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за попладнево свика седница на Извршниот комитет на партијата, како и состанок со пратеничката група. Тема се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за денес попладне свика седница на Извршниот комитет и состанок со пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ. Во текот на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски закажа седница на Извршниот комитет и состанок со пратеничката група на партијата за попладнево. ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска присуствуваше на протестот против уставните измени пред Собрание, каде се обрати и до граѓаните. „Северна не е мојата татковина. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можеби онаа реченица на Крими Заев, „изгубен во времето, ќе талкам по семето“, најдобро ја опишува состојбата во која што се наоѓа Костадин Костадинов. Човекот ...
сите 524 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Марио Балотели уште еднаш ќе го облече небесно-синиот дрес на Манчестер сити, откако беше потврдено дека Италијанецот, кој само што потпиша за Бреша, ќе биде ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ наместо во Собрание се селат во седиштето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: