`Седни му на лице`: Reebok мораше да ја повлече рекламата поради непристојната порака


Reebok мораше да ја повлече рекламната кампања која ја пуштија во етер во Русија, поради забелешката дека нивната "инспиративна порака" е всушност непристојна. ...
| | веќе видена | слични

Американската тенисерка Серена Вилијамс снимила реклама за платформата за запознавање “Bumble” која беше прикажана на овогодишниот Супер Боул, со која ...
| | веќе видена | слични

Зои Кравиц во новата реклама за Супер Боул предизвика сосема специфично чувство кое научниците го нарекуваат "оргазам на мозокот". Можеби е крајно време да ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 123 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

На делегацијата од Европралемантот, не и беше дозволено да влезе во Венецуела и синоќа се врати во Мадрид. Дипломатската група составена од пет лица отпатува ...
сите 98 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

`Седни му на лице`: Reebok мораше да ја повлече рекламата поради непристојната порака

Од:
До кого (е-маил):
Порака: