`Седни му на лице`: Reebok мораше да ја повлече рекламата поради непристојната порака


Reebok мораше да ја повлече рекламната кампања која ја пуштија во етер во Русија, поради забелешката дека нивната "инспиративна порака" е всушност непристојна. ...
| | веќе видена | слични

Американската тенисерка Серена Вилијамс снимила реклама за платформата за запознавање “Bumble” која беше прикажана на овогодишниот Супер Боул, со која ...
| | веќе видена | слични

Останато

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 437 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 110 | | | веќе видена

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган пред средбата со рускиот претседател Владимир Путин, изјави дека Анкара после средбата ќе преземе понатамошни чекори ...
сите 545 | | | веќе видена

Вчера во 16.55 часот на магистралниот пат Охрид– Кичево, во близина на крстосница со регионален пат за Битола, патничко возило „југо“, со кичевски регистарски ...
сите 272 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не сака да го сфати сериозно францускиот претседател Емануел Макрон од проста причина што Македонија и да го помине процесот на притстапни ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

`Седни му на лице`: Reebok мораше да ја повлече рекламата поради непристојната порака

Од:
До кого (е-маил):
Порака: